PrizreniDc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Eja Behu Pjes e Jona
 
ForumPortaliLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
MirseVini Ne Jemi Transferuar ne Nje Web Te Ri . Www.Rhe-CrewS.Tk

 

 Lippi : Gara per Scudetton ende është e hapur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Erdd.X
Antar Normal



Numri i postimeve : 59
Points : 171
Reputation : 0
Join date : 30/11/2009

Lippi : Gara per Scudetton ende është e hapur Empty
MesazhTitulli: Lippi : Gara per Scudetton ende është e hapur   Lippi : Gara per Scudetton ende është e hapur Icon_minitimeMon Nov 30, 2009 4:38 pm

Lippi: Gara për Scudetton ende është e hapur

Trajneri i Italisë,Marcello Lippi ka thënë se është ende herët të thuhet se Interi do ta marrë Scudetton duke pretenduar se gara është ende e hapur,përkundër dominimit të Nerazzurëve deri më tani.

Ekipi i Mourinhos aktualisht ka 8 pikë më shumë se Juventus e 7 pikë më shumë se Milani.Largësia mund të rritet në 11 pikë nëse Bianconerët dështojnë të shënojnë fitorëve ndaj kampionëve në fuqi,Inter.

Megjithatë,Lippi është i qetë.

“Mendoj se gara për Scudetton është ende e hapur”,deklaroi Lippi për shtypin në një festë të futbollit të organizuar nga Shoqata e Lojtarëve Italianë (AIC).

“Për të folur rreth titullit pas 14 javësh është paksa e ekzagjeruar sepse ka edhe 24 ndeshje për tu zhvilluar e mund të ndodh gjithçka”.

“Mund ti shihni disa vlera por për të folur rreth titullit mendoj se është ende herët”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lippi : Gara per Scudetton ende është e hapur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Messi : Ende rrugë e gjatë !
» Galliani : Huntelaar nuk është në shitje !
» Marcelo: Kampionati është i gjatë
» Milito: Është koha ta mposhtim Juventusin
» Milito: Është koha ta mposhtim Juventusin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
PrizreniDc :: Të Ndryshme ! :: Sport-
Kërce tek: