PrizreniDc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Eja Behu Pjes e Jona
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi
MirseVini Ne Jemi Transferuar ne Nje Web Te Ri . Www.Rhe-CrewS.Tk

 

 Messi : Jam i nderuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Erdd.X
Antar Normal


Numri i postimeve : 59
Points : 171
Reputation : 0
Join date : 30/11/2009

Messi : Jam i nderuar Empty
MesazhTitulli: Messi : Jam i nderuar   Messi : Jam i nderuar Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 2:48 pm

Messi : Jam i nderuar


Ylli i Barcelonës Lionel Messi është deklaruar si i nderuar që është zgjedhur fitues i topit të artë 2009, pasi që është bërë dhe publike zgjedhja e tij si futbollisti më i mirë i Europës.

“ Është nderi im që të jem i zgjedhur për topin e artë, por dhe të jem Argjentinasi i parë që e merr këtë çmim.”

Ai u shpreh i befasuar me mënyrën si fitoi, duke siguruar 473 pikë, 240 para Cristiano Ronaldos në vendin e dytë.

“ Sinqerisht, unë e dija se isha përkrah favoritëve, sepse Barca ishte e suksesshme, duke fituar gjithçka. Por nuk e kam pritur të fitojë me këtë diferencë (240pikë). Topi i artë është i rëndësishëm për mua. Të gjithë ata që e fituan ishin lojtarë të mëdhenj. Dhe disa më të mëdhenj nuk e kishin fituar kurrë.”

“ Nuk do të jetë lehtë ta përsëris këtë sukses. Unë shpresoj se viti i ardhshëm do të jetë me suksesin e njëjtë. Por, ta fitoj topin e artë dy vite rresht, nuk është e lehtë…” deklaroi Messi për France Football.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Messi : Jam i nderuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
PrizreniDc :: Të Ndryshme ! :: Sport-
Kërce tek: